SAG Group
Język

Energia nie
zna granic.
Z SAG w Polsce.  

SAG Elbud Gdańsk i SAG Elbud Kraków to Twoi partnerzy w zakresie infrastruktury energetycznej.  

Thomas Töpfer nowym CEO Grupy SAG

2014-08-08

Rada Nadzorcza SAG Group GmbH powołała na posiedzeniu nadzwyczajnym Pana Thomasa Töpfer'a na stanowisko Prezesa Zarządu (CEO) SAG Group GmbH oraz dalszych spółek SAG.

Thomas Töpfer (52l) przez wiele lat zasiadał w zarządzie Bilfinger SE, odpowiadając za resort Industrial Services. Pod jego kierownictwem ten obszar działalności zwiększył sprzedaż z 60 mln euro (1995) do poziomu rzędu 4 mld euro (2013).

Pochodzący z Frankfurtu nad Menem Thomas Töpfer studiował ekonomię na Uniwersytecie w Würzburgu. Po rozpoczęciu kariery zawodowej w sektorze doradztwa dla przedsiębiorstw w roku 1995 wstąpił w struktury Rheinhold & Mahla AG. W roku 2004 Töpfer został mianowany Prezesem Zarządu Rheinhold & Mahla AG – późniejszej spółki Bilfinger Berger Industrial Services AG – a od roku 2009 zasiadał w zarządzie Bilfinger Berger SE.

„Cieszy mnie bardzo, że w Grupie SAG mogę przejąć zadania mocno ukierunkowane na przedsiębiorczość spółki. SAG posiada takie spektrum usług w zakresie infrastruktury energetycznej, które pozwoli sprostać wymaganiom większości rozwijających się w tym sektorze rynków” mówi Thomas Töpfer.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy SAG Dr. Peter Grafoner powiedział: „W imieniu Rady Nadzorczej mogę zapewnić, że cieszy nas ogromnie, iż udało nam się pozyskać dla SAG właśnie Thomasa Töpfer'a, który wprowadzi do grupy swoje międzynarodowe doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że ten krok wytyczy nowy kierunek w dalszym rozwoju Grupy SAG.”

Zarząd SAG Group GmbH tworzą od tej pory Thomas Töpfer (CEO), Sven Behrend (CTO) oraz Thomas Kleibl (CFO).

O Grupie SAG
Grupa SAG jest wiodącym partnerem przedsiębiorstw użyteczności publicznej jak i przedsiębiorstw przemysłowych w zakresie infrastruktury energetycznej. SAG oferuje usługi i systemy, niezależne od producenta, w zakresie produkcji, przesyłu i dystrybucji energii w sieciach elektrycznych, gazowych, telekomunikacyjnych i wodnych. SAG to spółka zatrudniająca ok. 8 000 pracowników, którzy wypracowują ponad miliard euro obrotu. Swoją siedzibę mieści w niemieckiej miejscowości Langen; działa na terenie całych Niemiec w ponad 100 lokalizacjach a poprzez swoje spółki-córki także we Francji, Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.